You are here:  / Yokomo bd5 / Escaperoom Sopot

Escaperoom Sopot

Escaperoom Sopot
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

W pokoju zagadek

We współczesnym świecie pełnym pośpiechu i zajęć każdy potrzebuje czasem trochę odpoczynku, oderwania się od pracy i relaksu. Jak wiadomo, odpoczywamy na różne sposoby, jedni potrzebują poleniuchować gdzieś w ciszy z gazetą w ręku, a inni wolą usiąść przed komputerem i pograć w ulubione grę. Jeżeli chodzi o tę ostatnią rozrywkę, to rzeczywiście stała się bardzo popularna. Lubimy bowiem przebywać w świecie fantazji i przeżywać wirtualne przygody.
Ale czy nie ciekawiej byłoby przeżywać podobne przygody na żywo?
Takie emocje może zapewnić nam escape room. Jest to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego. Gracz sprzed ekranu monitora zostaje przeniesiony do pokoju, z którego musi się wydostać. Jednak nie jest to łatwe, gdyż aby się uwolnić, musi odgadnąć szereg zagadek. Czekają na niego także próby zręcznościowe. Na wydostanie się z tarapatów ma jednak ograniczony czas. Do rozgrywki potrzeba najmniej dwóch osób, bo niektórych zagadek nie da się rozwiązać samemu. A zatem kolosalne znaczenie ma tu praca zespołowa i dobra komunikacja. Czas trwania gry dla jednego pokoju to od 45 do 90 minut. Oczywiście można wybrać pokój na różnym poziomie trudności od łatwego, poprzez średni, na trudnym skończywszy. Każdy gracz może się zatem wyśmienicie bawić.
I chociaż pomysł na tę grę przyszedł ze Stanów Zjednoczonych, to już w wielu miastach na terenie Polski można zabawić się w ten sposób.
Świetne propozycje ma na przykład escaperoom Sopot, który zaprasza między innymi do pokoju Rytuał i Czarnobyl. Emocje gwarantowane!

Podobne wpisy: