Warsztat: podstawy R/RStudio (Toruń, 25 marca)

Serdecznie zapraszam do udziału w toruńskim warsztacie „Podstawy R/RStudio”. Język R jest szeroko wykorzystywany w badaniach statystycznych, ale przydaje się również w zadaniach humanistyki cyfrowej: masowym porządkowaniu i przetwarzaniu tekstów oraz danych, tworzeniu korpusów czy automatycznym korzystaniu z rozmaitych zasobów internetowych (od danych z mediów społecznościowych po opisy bibliograficzne z repozytoriów naukowych i metadane z bibliotek cyfrowych).

Celem warsztatu jest wprowadzenie do podstaw posługiwania się R w infrastrukturze programu RStudio, znacznie ułatwiającym pracę z tym językiem. Program obejmuje m.in. wprowadzenie do interfejsu RStudio, ćwiczenia z posługiwania się składnią, tworzenie i przetwarzanie korpusów oraz korzystanie z API (interfejsów programistycznych do zewnętrznych zasobów).

Zapraszam szczególnie osoby, które do tej pory nie miały kontaktu z programowaniem. Po warsztacie będą one w stanie samodzielnie rozwijać umiejętności pracy z R i RStudio.

Podstawowe informacje organizacyjne

Miejsce: Co-working Toruń, ul. Byd­go­ska 1, Toruń

Termin: 25 marca 2017, 10:00-15:00 (5h)

Koszt: 250 zł netto (+ 23 proc. VAT)

Dla uczestników i uczestniczek konferencji Wizualizacja informacji w humanistyce zniżka -50 zł.

Faktury będą wystawiane przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Warszawskim: Piękna 68, 00-672 Warszawa, NIP 5242495143, REGON 015690013

Rejestracja: do 28 lutego na adres m@wilkowski.org.

Limit: 15 osób