WordPress

WordPress to popularne oprogramowanie, wykorzystywane do tworzenia blogów, portali i rozmaitych projektów internetowych

Oferuję pomoc przy tworzeniu i administrowaniu serwisów naukowych i edukacyjnych oraz blogów naukowych oraz wsparcie przy czyszczeniu instalacji ze złośliwego kodu.

Pomagam przy wyborze alternatywnych wobec WordPressa rozwiązań pozwalających na uruchomienie lekkiego i szybko działającego serwisu internetowego.

A może wybrać alternatywny sposób publikacji?

WordPress może być z czasem dużym obciążeniem dla osób prowadzących zbudowaną na nim stronę. Konieczność regularnych aktualizacji, blokowania spamowego ruchu zapychającego serwer, czyszczenie po włamaniach, nieustanna praca nad szybkością ładowania poszczególnych stron – to argumenty za tym, aby serwis uruchomić w nieco inny sposób.

W przypadku małych, prezentacyjnych projektów warto wybrać stronę statyczną, działającą bez łączenia się z bazą danych. Strona taka zawierać może treści bezpośrednio w kodzie HTML lub może pobierać je z pliku tekstowego (np. tabelki w postaci pliku csv). W przypadku dużych serwisów i konieczności edytowania treści za pomocą wygodnego CMS-a można przygotować rozwiązanie, w którym serwis publikowany byłby za pomocą WordPressa, ale udostępniał jedynie statyczne pliki html, bezpieczne i zdecydowanie szybciej ładujące się w przeglądarce.

O wadach i zaletach stron statycznych można przeczytać tutaj: An Introduction to Static Site Generators